Pereiti prie turinio
Meniu
Šaltyje džiovinti vaisiai psichologinei sveikatai

Šaltyje džiovinti vaisiai psichologinei sveikatai

Psichologinė sveikata yra labai svarbus bendros savijautos aspektas ir yra daugybė būdų, kaip ją pagerinti. Vienas svarbiausių ir paprasčiausių būdų, kurio galite imtis, yra įtraukti į savo mitybą sveikus ir maistingus maisto produktus. Šaltyje džiovinti vaisiai yra vienas iš tokių maisto produktų, galinčių teigiamai paveikti jūsų psichologinę sveikatą.

Šaltyje džiovinti vaisiai gaminami iš šviežių vaisių sublimacijos būdu pašalinant vandenį. Šis procesas išsaugo natūralų vaisių skonį, spalvą ir maistingąsias medžiagas, todėl jie yra patogus ir sveikas užkandis. Šiame straipsnyje aptarsime šaltyje džiovinti vaisių naudą psichologiniai sveikatai ir kaip jie gali padėti jums gyventi sveikiau ir laimingiau.

Gerina nuotaiką ir mažina stresą

Vienas iš svarbiausių šaltyje džiovintų vaisių privalumų psichologinei sveikatai yra jų gebėjimas pagerinti nuotaiką ir sumažinti stresą. Tyrimai parodė, kad maisto produktai, kuriuose gausu vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vaisiai, gali padėti reguliuoti nuotaiką ir sumažinti nerimo bei depresijos simptomus. Pavyzdžiui, Kalifornijos universiteto Deivise atlikto tyrimo metu nustatyta, kad daug vaisių ir daržovių turinčios mitybos vartojimas susijęs su geresne psichikos sveikata ir mažesniu streso lygiu.

Gerina pažintines funkcijas

Šaltyje džiovinti vaisiai taip pat naudingi pažinimo funkcijoms. Juose yra daug antioksidantų ir fitonutrientų, kurie gali padėti apsaugoti smegenis nuo oksidacinio streso ir pagerinti smegenų veiklą. Be to, tokiuose vaisiuose, kaip mėlynės, braškės ir kiviai, gausu smegenų sveikatai būtinų vitaminų ir mineralų, pavyzdžiui, vitamino C ir kalio. Žurnale "Journal of Alzheimer's Disease" paskelbtame tyrime nustatyta, kad mityba, kurioje gausu vaisių ir daržovių, susijusi su geresne pažinimo funkcija ir mažesne pažinimo funkcijų pablogėjimo rizika.

Didina energiją lygį ir dėmesio sutelkimą

Šaltyje džiovinti vaisiai taip pat gali padėti padidinti energijos lygį ir susikaupimą. Vaisiuose esantys natūralūs cukrūs suteikia greitą energijos antplūdį, o vitaminai ir mineralai palaiko bendrą smegenų sveikatą ir funkciją. Pavyzdžiui, "British Journal of Nutrition" paskelbtame tyrime nustatyta, kad valgant daug vaisių ir daržovių pagerėjo energijos ir dėmesio koncentracija.

Palaiko širdies sveikatą

Šaltyje džiovinti vaisiai taip pat naudingi širdies sveikatai. Juose yra daug skaidulų, kurios gali padėti sumažinti cholesterolio kiekį ir širdies ligų riziką. Be to, tokiuose vaisiuose, kaip mėlynės ir braškės, gausu antioksidantų, kurie gali padėti apsaugoti širdį nuo oksidacinio streso. Žurnale "Journal of the American College of Cardiology" paskelbtame tyrime nustatyta, kad mityba, kurioje gausu vaisių ir daržovių, susijusi su mažesne širdies ligų rizika.

Didina antioksidantų suvartojimą

Šaltyje džiovinti vaisiai taip pat yra puikus būdas padidinti antioksidantų kiekį. Antioksidantai yra svarbūs psichinei ir fizinei sveikatai, nes padeda apsaugoti organizmą nuo oksidacinio streso ir laisvųjų radikalų. Alabamos universitete atlikto tyrimo metu nustatyta, kad daug antioksidantų turinčios mitybos vartojimas susijęs su geresne psichine ir fizine sveikata.

Patogu pasiimti su savimi

Dar vienas šaltyje džiovintų vaisių privalumas - juos lengva supakuoti ir pasiimti su savimi keliaujant, todėl jie yra puikus užkandis darbe, mokykloje ar kelionėje. Skirtingai nei švieži vaisiai, kurie gali greitai sugesti, šaltyje džiovintų vaisių galiojimo laikas yra ilgas, todėl juos galima laikyti kelis mėnesius be šaldymo kameros.

Skanūs ir universalūs

Šaltyje džiovinti vaisiai yra ne tik maistingi, bet ir skanūs bei universalūs. Juos galima naudoti įvairiuose receptuose, įskaitant kokteilius, avižinę košę, jogurtuose ir t.t

Šaltyje džiovintų vaisių ir kitų užkandžių palyginimas